Fikri-cümbuş logo


Kurumsal Web Sitesi Yaperken Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Kurumsal Web Sitesi Yaperken Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Kurumsal Web Sitesinizi oluştururken nelere dikkat ediyoruz?

• Web sitenizde aşırı gösterişten kaçınıyoruz

Görsel öğeler açısından zengin bir yapı, ilgi çekici olabilir ancak web sitenizi kurumsallıktan uzaklaştıracak ve pratik kullanımı engelleyecektir. Sitenize gelen potansiyel müşterilerin sitenize giriş nedeninin bilgiye ulaşmak olduğu asla unutulmamalı ve bu bilgi onlara en etkin şekilde sunulmalıdır.

• Web sitenizde dengeli renkler kullanıyoruz.

Siteniz kurumsal renklerinize uygun olarak tasarlanmalıdır. Kullanılacak renkler belirlenmeli ve dengeli bir biçimde sitede kullanılmalıdır. Renkler arasındaki oran korunmalı kullanılacak resimlerde bu orana dikkat edilmelidir.

• Web sitenizi tüm tarayıcılara uygun oluşturuyoruz

Günümüzde bir çok web tarayıcı kullanılmaktadır. (internet explorer, mozilla firefox, google chrome vs..). Ayrıca sitenizi ziyaret eden kişiler bir çok farklı çözünürlükte bir çok farklı cihazda web sitenize bakabilir. Bu durum göz önünde bulundurularak site tasarımınız yapılmalı ve tüm platformlarda aynı görünmesi sağlanmalıdır.

• Kurumunuzu yansıtan fontlar seçiyoruz.

Kullandığımız Fontlar. Web sitelerinizi düzenlerken kurum imajına uyumlu fontlar seçmeye özen gösteriyoruz. Websitelerinde genellikle googlefonts’un fontlarını kullanarak diğer tarayıcılarda da aynı şekilde görünmesine olanak sağlıyoruz.

2015-02-25 11:59:33 Tarihinde Yayınlandı